Görme Engellilere Yönelik Eğitim
Fasl-ı Bahar Kur’an Kursu’nda uzun yılları aşkın bir süredir görme engellilere yönelik eğitimimiz devam etmektedir. Her sene Türkiye’nin dört bir yanından, her yaş ve seviyeden görme engelli talebeler kursumuza gelmektedir. Gelen talebelere Kur’an-ı Kerim, dini ilimler ve bunların yanı sıra bu ilimleri öğrenmelerini kolaylaştıracak Braille alfabesi öğretilmektedir. Aynı zamanda gelen talebelerin gerek kursta gerek kurstan sonraki hayatlarında gündelik ihtiyaçlarını kendileri karşılama becerisini kazanmaları amacıyla REHABİLİTASYON EĞİTİMİ verilmekte ve bu konuda güzel gelişmeler kat edilmektedir.

Görme engelliler için büyük bir ihtiyaç olan KABARTMA KİTAP ihtiyacını bir nebze olsun karşılamak için kursumuzda Kur’an-ı Kerim ve dini ilimlerle ilgili çeşitli kitaplar kabartma olarak basılmakta, Türkiye’nin çeşitli illerine ihtiyaca göre gönderilmektedir.

Her sene geleneksel olarak nisan-mayıs aylarında düzenlenen görme engelli talebelere yönelik “MEZUNLAR GÜNÜ” Türkiye’nin dört bir tarafından mezun talebelerin gelmesiyle bir şenlik gibi geçmekte, vefanın ve muhabbetin simgeleştiği bir gün olmaktadır. Yaklaşık 100 kadar mezun talebenin katılımıyla gerçekleşen bu özel günde çeşitli program, seminer ve aktiviteler gerçekleşmekte, göz aydınlığı ve gönül süruru bir buluşma olarak zihinlerde iz bırakmaktadır.

Velhasıl-ı kelam uzun yıllardan kursumuz çatısı altında gören ve görmeyen talebeler el ele , gönül gönüle aynı eğitim yolunu paylaşmakta, kimi zaman gören görmeyene göz, kimi zaman görmeyen görene gönül gözü olmaktadır.